Busy międzynarodowe

ZAMÓW SWOJEGO PRZEWOŹNIKA

1

Holandia to niewielki, ale za to bardzo często wybierany przez Polaków kraj. Mimo to wielu naszych rodaków mieszkających w Polsce nie wie zbyt dużo na temat tego niewielkiego kraju Beneluksu. Specjalnie dla Was zebraliśmy 8 ciekawostek na temat życia i funkcjonowania w niderlandzkich miastach. Zapraszamy do lektury!

Czego najprawdopodobniej nie wiesz o Holandii?

1. Tego można się akurat domyśleć – Holandia to kraj z najwyższą liczbą.. rowerów. Tak, prawie na każdego mieszkańca tego niewielkiego państwa przypada jeden rower. Jest to prawdziwy rekord w Europie. Zresztą popularność jednośladów widać bardzo dobrze na ulicach holenderskich miast.

2. Niewielka powierzchnia sprawia, że kraj ten może się poszczycić największą gęstością zaludnienia wśród wszystkich europejskich państw. Średnia ta wynosi aż 487 osób na kilometr kwadratowy.

3. Gdy wejdziemy do jednego z holenderskich miast, zauważymy od razu niesamowitą estetykę i harmonię otaczających nas zabudowań. Jest tak głównie dlatego, ponieważ Holandia posiada jedne z najostrzejszych praw budowlanych w całej Europie.

4. Kolejną nowością, z jaką nie spotkamy się w innych, europejskich miastach jest.. brak reklam. Jeśli nawet się jakieś pojawią, są one doskonale dopasowane do otaczającej je miejskiej rzeczywistości architektonicznej. Jedno jest pewne – reklamy w Holandii nas nie przytłoczą.

5. W niewielkim mieście Best, znajduje się 2-metrowy pomnik… kreta. Jest on postawiony na pamiątkę wydrążenia 3-kilometrowego tunelu kolejowego. Jest to jeden z najbardziej specyficznych pomników, jakie znajdują się na terenie całego Beneluksu.

6. Holandia to kraj w którym… wszędzie jest blisko. Takie przynajmniej ma się wrażenie odwiedzając ten kraj. Skąd ono się bierze? Po pierwsze, Holandia jest państwem doskonale skomunikowanym. Warto również dodać, że nie ma tu zbyt wielu lasów, które mogłyby utrudniać komunikację

7. Miasto Delft jest znane z… efektu wielkiego nieba. Wywołane jest ono depresyjnym i równinnym krajobrazem.

8. Z popularnych Coffe Shopów korzysta jedynie kilka procent Holendrów. Aż 80 procent osób odwiedzających te miejsca stanowią cudzoziemcy.

Żeby jeszcze lepiej poznać Holandię, warto ją po prostu odwiedzić. Busy do Holandii kursują w tą stronę bardzo często.

ZNAJDŹ BUSA DO HOLANDII