Busy międzynarodowe

ZAMÓW SWOJEGO PRZEWOŹNIKA

1

Austria to stosunkowo niewielki, ale za to bardzo piękny kraj. Niestety wiele osób błędnie utożsamia go wyłącznie z Wiedniem i stokami narciarskimi. Co ciekawego oprócz nich możemy znaleźć w tym kraju?

Atrakcje turystyczne Austrii to między innymi:

1. Jezioro Bodeńskie

Ten rezerwuar wody dla 4.5 miliona osób, jest jednocześnie niesamowitym i przepięknym zbiornikiem wodnym, leżącym na granicy Austrii, Niemiec i Szwajcarii. Znajduje się ono u podnóża Alp, przez co oferuje ono niesamowite i przepiękne widoki.

2. HallStatt

To piękne miasto leży w Alpach Salzburskich. Znajduje się tu zabytkowy kościół, kopalnia otwarta dla zwiedzających a także słynne w całej Austrii jaskinie. Dla żądnych sportów narciarskich otwarto tu w okolicy stok.

3. Graz

Jest to jedne z najpiękniejszych miast w całej Austrii. Przepiękna architektura łączy się tutaj ze sztuką. Można ją podziwiać w kilku przepięknych muzeach znajdujących się na terenie miasta. Oprócz tego w Grazie znajduje się zabytkowy ratusz i kościół.

4. Klagenfurt am Wörthersee

To przepiękne miasto statutarne, w którym znajduje się wiele ciekawych ośrodków sportowych (np służących do uprawiania siatkówki plażowej), a także – mnóstwo zabytków takich jak zamek i lokalny kościół. Warto również dodać, że na terenie miasta znajduje się bardzo ciekawe muzeum.

5. Linz

Miasto to będzie gratką dla wszystkich pasjonatów muzyki klasycznej – zwłaszcza tej związanej z Mozartem. Na terenie miasta znajduje się wiele pamiątek związanych z tym wielkim kompozytorem. Ponadto w Linzu znajduje się przepiękny ogród zoologiczny.

6. Gmunden

Jest to piękne miasto w Alpach Salzburskich. Oprócz stoków narciarskich, można tu również znaleźć piękne jeziora i zamki. Ponadto w mieście organizowane są bardzo często koncerty.

7. Steyr

Jak wiele miast w Austrii również i tu można znaleźć doskonale wyposażone stoki narciarskie. Jednak oprócz nich miasto kojarzy się wszystkim z zabytkowym kościołem i leżącym w pobliżu niego zamkiem.

8. Baden

Jest to kolejne miasto w naszym austriackim zestawieniu, które kojarzy się nam z wielkimi kompozytorami: Beethovenem i Mozartem. W okolicach miasta znajdują się także źródła termalne.

9. Waldviertel

Jest to miasteczko leżące w Dolnej Austrii. Znajduje się tu mnóstwo ścieżek rowerowych, piękny zamek i oczywiście – ośrodek narciarski.

10. St. Wolfgang im Salzkammergut

To ostatnie w naszym zestawieniu miasto w Austrii oprócz ośrodka narciarskiego, może nam też zaoferować przepiękne zabytki o charakterze sakralnym. W okolicach miasta znajduje się piękne jezioro.

Podsumowując, Austria to nie tylko narty, góry i Wiedeń. Jest tu mnóstwo atrakcji, do których można łatwo dojechać. Zwłaszcza, że po drodze kursują tanie i szybkie busy do Austrii. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia tego pięknego kraju.

Wybierasz się do Austrii?

Dla wszystkich osób podróżujących z Polski do Austrii oraz z Austrii do Polski mamy nowe możliwości – wyszukiwarkę przejazdów busami i autokarami Flotea.pl.

🚌 Kliknij i sprawdź busy do Austrii