Busy międzynarodowe

ZAMÓW SWOJEGO PRZEWOŹNIKA

1

Wrocław

Dziś zawitamy do naszego kochanego kraju. Chodź prawdę powiedziawszy związek głównego miasta Śląska z Polską nie jest aż tak długi i tak głęboki jakby się mogło zdawać. Miasto od wieki wieków było mozaiką wpływów czeskich polskich i niemieckich więc łatwo z Wrocławia znajdziesz Autobusy do Niemiec. Jeszcze przed 70 latami podnosiło się z gruzów, jako twierdza niemiecka, odpierająca ataki sowieckie dłużej niż sam Berlin.

Wrocław, o czym mało kto zapewne wie, to miasto które możemy poznać jadąc samochodem, na rowerze, tramwajem, płynąc promem, czy też z poziomu kolei gondolowej lub też w końcu spacerując po jednym z nieskończonej liczby mostów miejskich. A jest co zwiedzać. Na pewno Wrocław to nie tylko piękny rynek czy ZOO. W dzisiejszej wycieczce po mieście pokażemy nietypowy Wrocław, trochę z innej strony.

Wrocław most Tumski

Wrocław wodny

Na pewno jedną z najprzyjemniejszych form poznania miasta jest rejs Odrą. We Wrocławiu jest aż 5 przystani które oferują rejsy po 3 trasach. Żegluga pasażerska wozi każdego chętnego od ZOO aż po przystań Słodów. Zwłaszcza w okresie letnim poleca się ten sposób zwiedzania nie tylko ze względu na walory estetyczne, po prostu w ten sposób omija się ogromne korki. Niestety Wrocław w niechlubnym rankingu zakorkowanych miast Europie zajmuje 3 miejsce. Wrocławskie parowce oferują również rejsu po zmroku, pozwalając odkryć magiczną atmosferę stolicy Śląska.

Most grunwaldzki we Wrocławiu

Zatoka gondoli

Dla ludzi ceniących przeżycia z nutką adrenaliny czeka na Zatoce Gondoli wypożyczalnia sprzętów wodnych. Można wypożyczyć kajak, skuter wodny lub nawet całą łódkę. W przypadku gdy ktoś dysponuje patentem żeglarskim swobodnie można pozwolić sobie na rejs po rzece troszkę większą łodzią. Przyjemność taka kosztuje od 240 zł za godzinę. Przy okazji rejsu dobrze jest na chwilę zacumować przy Zatoce Zwierzynieckiej, gdzie miejscowi restauratorzy chętnie zaspokoją nasze potrzeby kulinarne.

Nowoczesne tramwaje we Wrocławiu

Kolejną alternatywą dla transportu drogowego we Wrocławiu jest Polinka. Polinki nie można nie lubić. To pieszczotliwa nazwa kolejki gondolowej łączącej Nabrzeże Wyspiańskiego z ul. Na Grobli. Pozwala pokonać Odrę przez ok. 2 minuty. W jednej gondoli zmieści się do 15 osób. Podczas bujania się nad nurtami rzeki zobaczyć można inne atrakcje miasta takie jak: Most Grunwaldzki z Domem na wodzie, Ostrów Tumski oraz Plac Politechniki z wieżą ciśnień.

Zabytkowe tramwaje

Będąc w pobliżu bulwarów Wyspiańskiego blisko już do najstarszego na ziemiach polskich ZOO. Oczywiście wizyta jak najbardziej jest zalecana. To miejsce w którym dom ma około 10 500 zwierząt z 1132 gatunków ( 3 miejsce na świecie !) niemniej my zostaniemy bardziej przy wątku transportowym. Właśnie z pobliża miejskiego ZOO najłatwiej wybrać się na przejażdżkę zabytkowym, wrocławskim tramwajem. Każdego roku od końca maja do końca października po mieście jeździ linia nr 3 prowadząca spod ZOO do Placu Teatralnego. Cena za przejazd wynosi 3 zł dla dorosłych i 2 zł dla dzieci za przejazd w jedną stronę. Tramwaj można także wypożyczać na inne okazje. Często z jego usług korzystają choćby nowożeńcy. Do dyspozycji są 4 tramwaje o bardzo wdzięcznych nazwach: Jaś i Małgosia, Juliusz, Mikołaj i Strachotek.

Oczywiście w tym małym szkicu nie sposób oddać nawet w małym ułamku atmosfery i piękna Wrocławia, dla chętnych zwiedzenia go turystów czeka on z otwartymi ramionami cały rok. Największa makieta kolejowa w Polsce Kolejkowo, Hala Stulecia, Panorama Racławiska, Hydropolis, Ossolineum czy słynne krasnale czekają właśnie na was.

KOLEJKOWO – Najlepsza Atrakcja Turystyczna we Wrocławiu

Zatem drodzy podróżnicy nie zwlekajcie, udając się do stolicy Dolnego Śląska pamiętajcie o Flotea.pl . Zapraszamy do rezerwacji – BUSA w systemie door2door.

Czy wiesz, że na Flotea.pl znajdziesz autokary w połączeniach krajowych jak i zagranicznych ? Kliknij i sprawdź oferty wielu przewoźników.