Busy międzynarodowe

ZAMÓW SWOJEGO PRZEWOŹNIKA

1

Czym jest turystyka żeglarska

Rzeki i morza, nie tylko te krajowe, coraz częściej stają się obiektem turystyki żeglarskiej. Z roku na rok przybywa amatorów wodnego szaleństwa i niekonwencjonalnego spędzania urlopu. Zapchane plaże i kurorty, przepełnione hordami turystów, wielu osobom już się przejadły. Alternatywą dla nich może być wypoczywanie na wodzie, z dala od zgiełku i wścibskich turystów. Rejsy to nie tylko sposób na zwiedzanie nadbrzeżnych miast z innej perspektywy, ale także okazja do nieskrępowanego obcowania z naturą.

czarter jachtów - turystyka żeglarska

Jak podkreślają doświadczeni żeglarze, przebywanie na wodzie daje im niezwykły spokój i wyciszenie. Jacht jest idealnym wyborem dla wszystkich tych, którzy z dotychczasowych urlopów wracali jeszcze bardziej zmęczeni niż przed wyjazdem. Tłok w kurortach, potrafi skutecznie zepsuć nawet najlepiej zaplanowany wypoczynek.

Wydawać by się mogło, że taka forma spędzania wolnego czasu, jaką jest żeglarstwo, jest droga. Nic bardziej mylnego, jeśli czytaliście nasze wcześniejsze artykuły, z pewnością zwróciliście uwagę na porównanie kosztów wyjazdu za granicę, w stosunku do wakacji spędzonych na pokładzie jachtu. Jak widać czarter jachtu wcale nie jest przeznaczony dla snobów i może sobie na niego pozwolić nawet przeciętny „Kowalski”.

Gdzie wybrać się na żagle?

Mimo iż wiele osób poleca rejsy zagraniczne, okazuje się że również krajowe destynacje mają w tej kwestii wiele do zaoferowania, pozostając przy tym niejako dziewicze i nieskażone masową turystyką.

Wśród zagranicznych celów podróży z pewnością prym wiedzie Chorwacja. Urokliwe wybrzeże Dalmacji, wraz z rozsianymi wzdłuż niego wysepkami, z pewnością należy do jednego z najbardziej malowniczych miejsc na świecie. Dzikie zatoczki, krystalicznie czysta woda, spokojne śródlądowe morze oraz bajeczne zachody słońca sprawiają że wiele osób już w trakcie pierwszej podróży do tego kraju bezpowrotnie się w nim zakochuje. Planując rejs w sezonie letnim z reguły nie musimy obawiać się o złą pogodę, a mnogość antycznych miast i miasteczek położonych na wybrzeżu sprawi że nie zabraknie nam obiektów do odwiedzenia. Z ważniejszych portów warto odwiedzić ten znajdujący się w Korculi, Trogirze, Dubrowniku czy Puli w której będziemy mieli możliwość zobaczenia rzymskiego Koloseum. Niewątpliwą zaletą czarteru jachtów w Chorwacji jest fakt że wszystkie formalności możemy załatwić już teraz, korzystając z oferty: Czarter jachtów promocje first minute, na portalu czarteruj.com

Kolejnym popularnym krajem leżącym w basenie morza śródziemnego jest Grecja. Jej wyspiarski charakter sprzyja turystyce żeglarskiej. Odnajdziemy tutaj liczne zabytki sztuki antycznej oraz średniowiecznej, które budują niepowtarzalny klimat. Grecja to także jej mieszkańcy. Wspaniali otwarci na obcych ludzie, którzy co prawda bywają nieco zbyt wyluzowani, jednak ich spokojny i pełen optymizmu styl życia z pewnością przypadnie turystom z Polski do gustu. Szczególnie polecanym kierunkiem wypraw w Grecji są wyspy Cykady. To kompleks składający się z 23 dużych oraz około 200 mniejszych wysepek, tworzących wspólnie okrąg. Oglądając je z morza z pewnością zwrócimy uwagę na ich malowniczą budową geologiczną. Północne Wyspy składają się głównie z wapieni, marmuru, gnejsu i miki, co upodabnia je do pereł rozrzuconych po tafli wody. Zwiedzając wyspy cykady, oczywiście nie można przegapić najsłynniejszej greckiej wyspy, czyli Santorini, która słynie z iście bajkowej zabudowy. Czarter jachtów w Grecji, na miejscu, może być nieco problematyczny. Z pewnością wielu utrudnień związanych z barierą językową i odmienny regulacjami prawnymi, unikniemy jeśli zdecydujemy się na czarter jachtu poprzez polską firmę.

czarter jachtów - gdzie się wybrać

Dla fanów iberyjskiej kultury, polecam Hiszpanię, a dokładnie Hiszpańskie Baleary. Są to cztery wyspy. Majorka, Ibiza, Minorka i Formentera. Dwóch pierwszych chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Każda z tych wysp warta jest opłynięcia, oraz odkrycia. Majorka charakteryzuje się zróżnicowaną linią brzegową. Z jednej strony są to bowiem skały, a z drugiej malownicze plaże, znane na całym świecie. Druga znana wyspa Ibiza, słynie z równie pięknych plaż oraz nieco rozrywkowego charakteru. Spokój i ciszę można odnaleźć na pozostałych dwóch wyspach. Na wszystkich czterech nie brakuje naturalnych przystani i urokliwych zatoczek. Czarter jachtów w Hiszpanii pozwoli nam z pokładu lodzi cieszyć się pięknem tamtejszych krajobrazów. W szczycie sezonu, portowe miasta bywają mocno zatłoczone, jednak rekompensowane jest to przez świetnie zorganizowaną infrastrukturę, której zadaniem jej służyć turystom.

Nieco innym stylem niż pozostałe wyspy morza śródziemnomorskiego, może pochwalić się Korsyka. Ta francuska wyspa przyciąga do siebie podróżników z całego świata. Kusi pięknymi krajobrazami, bogatą fauną i florą, a także przejrzystą morską wodą. Duże zróżnicowanie ukształtowania wyspy, sprawia że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Linie brzegową Korsyki stanowią zarówno urwiste klify, piaszczyste plaże czy też urokliwe dzikie zatoczki. Na samej wyspie znajduje się wiele malowniczych wsi i miasteczek ulokowanych wśród winnic i gajów oliwnych. Niewątpliwym atutem tej wyspy jest również klimat. Przez większą cześć roku występują tu bardzo słabe opady i stosunkowo wysoka temperatura powietrza.

A co z krajowymi kierunkami turystki żeglarskiej?

Portal czarteruj.com przychodzi nam z pomocą. Z pewnością najpopularniejszym miejscem do którego udają się polscy żeglarze, są Mazury. Nie bez powodu nazywane krainą 1000 jezior, tworzą wielki kompleks akwenów wodnych połączonych ze sobą licznymi rzekami i kanałami żeglugowymi. Zdecydowanie najbardziej znanym szklakiem żeglarskim, jest ten łączący Giżycko i Mikołajki. Liczy sobie blisko 37 km pozwala nam z bliska cieszyć się niezwykła fauną i florą Polskich jezior. Pokład jachtu jest też miłą odskocznią od zgiełku turystycznych miejscowości. Po drodze będziemy mijać rozliczne malownicze wsie, na wpół dzikie jeziora czy tajemnicze nie nazwane wysepki. Czarter Jachtów na Mazurach, w krainie Wielkich jezior, może być wspaniałym początkiem żeglarskiej przygody i doskonałym miejscem do nauki żeglarskiego rzemiosła.

Wynajem jachtu poprzez serwisy takie jak Czarteruj.com, to przede wszystkim wygoda. Przy minimum formalności i za ułamek ceny zakupu jachtu, dostajemy dostęp do niewątpliwie ekskluzywnego i elitarnego świata żeglarstwa. Cena miesięcznego wynajmu 6 osobowego Jachtu na mazurach wynosi zaledwie 2500 zł to naprawdę niewielka kwota, jeśli przyrównamy ją chociażby do cen noclegów. Pod tym względem wynajem jachtów na mazurach jest bardzo atrakcyjny cenowo w stosunku do klasycznych form wypoczynku. Oprócz tego, oferta „FIRST MINUTE!” Przygotowana na stronie Czarteruj.com, daje nam możliwość zarezerwowania wymarzonego jachtu już teraz, przed gorącym okresem. Oprócz niższej niż standardowa ceny, dostajemy dużo większy wybór zarówno terminów, jak i samych łodzi.

Przyjrzyjmy się bliżej kalkulacji kosztów wakacji pod żaglami, w stosunku do tych klasycznych, w hotelu czy pensjonacie. Niech za przykład posłuży nam Chorwacja. Czarter Jachtów w Chorwacji to koszt około 800 zł za dobę, w przypadku średnio luksusowej 8 osobowej jednostki. Daje nam to około 100 zł dziennie w przeliczeniu na jedną osoba, do tego dochodzą oczywiście koszty wyżywienia, które można w przybliżeniu oszacować na około 50-100 zł dziennie. Wszystko zależy od tego czy będziemy gotować sami, czy też zdecydujemy się na obiady w portowych restauracjach i tawernach. Największym kosztem będzie oczywiście dojazd na miejsce. W zależności od tego czy zdecydujemy się na samochód bądź samolot, koszty podróży mogą wahać się od 500 do nawet 2500 zł. Podsumowując za dwutygodniowe wczasy na pokładzie jachtu, zapłacimy około 4-5 tyś. złotych. Porównując to do ofert np. biur podróży, oferta czarteru jachtu jest tańsza o koło 1000, 1500 złotych. Oczywiście cena hotelu zależy od jego luksusu, oraz odległości od morza. Im bliżej tym zasadniczo drożej. Ten problem nie występują na jachcie, gdyż z zasady bliżej morza być się nie da. Kolejnym argumentem za, jest fakt że decydując się na wczasy w hotelu, za każdą wycieczkę będziemy musieli dodatkowo zapłacić. Na pokładzie Jachtu wystarczy wyciągnąć mapę, obrać kierunek i nawigować w stronę interesujących nas destynacji. I to bez ponoszenia dodatkowych kosztów!.

Co powinniśmy wiedzieć czarterując jacht?

czarter jachtów - co trzeba wiedzieć

Czarter jachtów w Hiszpanii Chorwacji czy Grecji niewiele się różni od czarteru krajowego jeśli skorzystamy z usług Polskiej firmy. Czym zatem powinniśmy kierować się decydując się na wynajęcie jachtu? Sprawdźmy dokładnie ofertę firmy. Ważną informacją będzie to czy dana firma czy też osoba czarterująca jacht oferuje wsparcie na wodzie w przypadku awarii lub sytuacji kryzysowej.

Kolejnym ważnym pytaniem jest to, jaki tych jachtu powinniśmy wybrać? Mnogość oferowanych jednostek, potrafi przyprawić o ból głowy i w nawale ofert czasami ciężko jest się zdecydować na konkretny jacht. Głównym czynnikiem decydującym o typie konkretnej jednostki będzie nasz planowany budżet, jaki chcemy przeznaczyć na jej wynajem. To głównie od tej kwoty będzie zależała wielkość, rodzaj, wyposażenie czy też wiek wynajmowanej łodzi. Innym istotnym kryterium decydującym o wyborze będzie planowana załoga. Pamiętajmy że powierzchnia mieszkalna statku jest bardzo ciasna. Jeśli na pokładzie znajdą się osoby, które potrzebują prywatności, szukajmy łodzi które mają osobne, zamykane kajuty. Jeśli na rejs zabieramy ze sobą dzieci, przejrzyjmy oferty pod kątem zabezpieczeń oferowanych właśnie dla najmłodszych. Mile widziane będą wszelkiego rodzaju siatki zabezpieczające czy barierki.

Bardziej doświadczeni żeglarze, wybierają zwykle jacht w zależności od swoich preferencji. Na przykład ofercie przytoczonej wcześniej firmy Czarteruj.com znajdują się:
– Smukłe, lekkie i szybkie jachty sportowe. Wymagają od załogi sporych umiejętności, lecz potrafią dostarczyć niezapomnianych wrażeń.
– Bogato wyposażone i luksusowe jachty hotelowe. Na ich pokładzie znajduje się zwykle kilka osobnych sypialni, przestronna kabina wc oraz tarasy do wypoczynku. Ze względu na swoje gabaryty dużo lepiej cumuje się nimi w portach niż w dzikich zatoczkach przy plażach.
– Średniej klasy turystyczne jachty, to idealny kompromis, dla wszystkich tych którzy chcą po raz pierwszy przeżyć swoją przygodę pod żaglami. Są to wszechstronne jednostki znajdujące się w ofercie każdego armatora oferującego na przykład czarter jachtów w Chorwacji.
– Surowe i ascetyczne jachty trampingowe nie posiadają zbyt wielu udogodnień dla załogi. Są to przeważnie małe jachty przeznaczone do przedzierania się przez dzikie jeziora. Z tego względu są popularne wśród osób oferujących czarter jachtów na Mazurach.

Czarter jachtów w Grecji, na Mazurach czy wybrzeżu Hiszpanii, za pośrednictwem sprawdzonej firmy daje nam pewność co do tego jak będzie wyglądał jacht, oraz tego na jakich warunkach będziemy go użytkować. Korzystanie z ofert takich jak: Czarter jachtów promocje first minute, daje nam możliwość wczesnego wyboru dogodnych terminów, przy okazji oszczędzając nieco pieniędzy. Firma Czarteruj.com zrzesza pod sobą wielu profesjonalnych armatorów sygnując swoją jakością oferowane przez nich jachty. Wybierając jacht z ich oferty, możemy być pewni że dostaniemy dokładnie to czego oczekujemy.