Busy międzynarodowe

ZAMÓW SWOJEGO PRZEWOŹNIKA

1

Od plakatu z rozkładem jazdy na przystanku do smartkontraktu w technologii Blockchain

Stawiamy na nowoczesność – proste kupowanie biletów Autobusowych i zamawianie Busa z dresu na adres – to nasz cel.

…ale na tą osiągalną nowoczesność dla każdego, dla osób w każdym wieku, od osób najmłodszych które już mogą samodzielnie podróżować a nowinki technologiczne dla nich to pestka! po osoby dla których… ale od początku.

Dla tych starszych osób które mniej sobie z tym radzą.

Dla osób dla których słowo internet, komputer, smartfon, aplikacja, w wieku nastoletnim nie miały miejsca i teraz trudniej się przystosować do tego rodzaj narzędzi.

Użyłem słowa narzędzi, ponieważ to tak samo jak narzędzie każde inne, nowy odkurzacz – zamiast miotły, pralka automatyczna – zamiast pralki FRANIA;) lub kuchenka gazowa/elektryczna – zamiast pieca na węgiel, telewizor kolorowy z pilotem – zamiast czarno-białego z dwoma przyciskami i jednym pokrętłem.

Tak jak w tych zaledwie kilku przykładach, każdy… nawet osoby w wieku 80lat nauczyły się obsługiwać te narzędzia, dlatego wierzymy, że każdy może się nauczyć obsługi zamawiania busa lub zakupu biletu za pomocą Aplikacji FLOTEA – zamiast szukania kiosku z biletami lub dzwonienia do przewoźnika z plakatu ogłoszeniowego w swojej miejscowości.

Ponieważ zespół FLOTEA stara się i bardzo przykłada do tego żeby właśnie ta nauka była jak najprostsza lub w ogóle nie była potrzebna w przypadku aplikacji FLOTEA – aplikacja jest tak pomyślana, że… bierzesz do ręki smartfon i używasz – tak po prostu ;))

Flotea.pl nie pobiera prowizji od pasażerów za zamówienia przewozu, złożone za pośrednictwem naszych kanałów zamawiania takich jak flotea.pl, Aplikacja mobilna na telefon, aplikacja na Facebooku. Dbamy o to, aby pasażer zamawiając przewóz nie usłyszał od przewoźnika słów – nie jeździmy w tym regionie, w tym terminie, nie mamy miejsca. Dążymy do zawsze aktualnych ofert przewozu – nie jest łatwo, ale staramy się bardzo!

Zamów Busa lub kup bilet Autobusowy aplikacją FLOTEA

A dla naszych PRZEWOŹNIKÓW… to bardzo korzystny model współpracy. To my staramy się, żeby znaleźć i dostarczyć im klientów jak najbardziej precyzyjnie. Tak żeby każde zapytanie o przewóz było trafne i zrealizowane. Nasza dewiza jest prosta, zarabia Przewoźnik więc zarabia Flotea – nie odwrotnie!

Więc już teraz na naszych oczach dokonał się krok na przód… zeszliśmy ze słupa z ogłoszeniem do sieci internetowej…

A co za kilka-kiknaście lat? 

Technologia rozwija się w takim tempie, że wystarczy będzie mieć swój telefon przy sobie i naszą aplikację która będzie tak powszechna, że wsiadając do Autobusu, Pociągu, Busa lub innego środka transportu komunikacji publicznej lub prywatnej, aplikacja rozpozna jakim pojazdem komunikacji jedziesz, zlokalizuje gdzie wsiadłeś/aś a następnie rozpozna gdzie wysiadasz. Pobierze z Twojego portfela w aplikacji kwotę za przejechany odcinek przekaże ją przewoźnikowi i tyle 😉

smart contract

A jak to będzie rozliczone? To już zagadnienie umowne i fiskalne, pomiędzy przewoźnikiem, pośrednikiem, właścicielem aplikacji i naszym „łaskawym” Państwem nie nadążającym za technologią. Ale to bardzo proste.

Nowa technologia blockchain pozwoli to rozliczyć natychmiast i odprowadzić daninę do państwa. Genialnie prosty mechanizm, ale czy nasi ustawodawcy to kiedyś zrozumieją?;)

Flotea Smartcontrakt już jest przez nasz tworzona!

Cyt: Fundusz nie będzie polegał na aktualnej modzie sektora blockchain, ale wykorzystaniu w praktyce. Tak naprawdę patrzymy na firmy o znanych nazwach- IBM, Maersk, Amazon – wszystkie duże firmy, które używają blockchainu do usprawnienia swojej działalności” – powiedział Bill Stormont, dyrektor operacyjny w First Block Capital

Zagalopowałem się;) i teraz to mógłbym dopiero zacząć pisać o tych rozwiązaniach, ale wróćmy do tu i teraz. Mamy juz działającą aplikację mobilną FLOTEA z której juz można korzystać.

To była krótka przejażdżka od plakatu na słupie z ogłoszeniem oferty przewozu – wydzwaniania po przewoźnikach i płacenia gotówką u kierowcy, do nowoczesnej technologii. Aplikacji której wskażemy dokąd chcemy jechać, a ona zrobi za nas resztę – od podstawienia po nas autonomicznego pojazdu, dowiezienia nas na miejsce i rozliczenia nas za przewóz…;)  Wystarczy trzymać w ręku swój Smartfon..

Pobierz aplikację na swój telefon i korzystaj za darmo

      iPhona-iOS       i       Samsunga -Android