Busy międzynarodowe

ZAMÓW SWOJEGO PRZEWOŹNIKA

1

Belgia nie jest zbyt popularnym kierunkiem emigracyjnym Polaków. Być może niedocenianym, bo warunki płacy są tam naprawdę bardzo dobre.

Ilu jest Polaków w Belgii?

Według danych z 2014-go roku do Belgii wyjechało „zaledwie” 50 tysięcy osób. Jest to bardzo mało w porównaniu z liczbą Polaków wyjeżdżających do Niemiec, do Austrii lub do Holandii. Skąd tak nikła popularność tego niewielkiego, flamandzkiego kraju na emigracyjnej mapie świata? Przede wszystkim stąd, że wciąż uważamy, że językiem dominującym na terenie Belgii jest język niemiecki. Tymczasem mieszkając w Belgii, bezproblemowo dogadamy się również po angielsku, bądź – jeśli ktoś włada tym językiem – po flamandzku.

Największe skupiska Polaków w Belgii

Jeśli wyjeżdżamy do pracy w Belgii, najłatwiej będzie nam trafić na Polaków w Antwerpii i w Liege. Biorąc jednak pod uwagę niewielką liczbę tamtejszej Polonii, szanse na to, że w pracy znajdziemy innych Polaków nie są zbyt duże. Obydwa miasta to jedne z największych skupisk ludności na terenie tego kraju, co oznacza, że procentowy udział wszystkich Polaków w całej populacji miasta nie przekroczy 2 – 3 procent.

Praca w Belgii – na czym można zarobić?

Praca w Belgii jest – co ciekawe – drugą w Europie pod względem wysokości płac. Osoba która skończyła 22 lata i ma 15 miesięcy stażu pracy, może liczyć na aż 1559 euro płacy minimalnej. Średnia płaca obowiązująca na terenie Belgii to mniej więcej tyle samo co w Polsce – ok 3500 z tym, że… euro.

Pracując w Belgii, najczęściej możemy wykonywać proste prace sezonowe. Nie oznacza to jednak, że nie potrzebują tam naszych specjalistów – głównie z branży budowlanej i hydraulików. Od czasu do czasu poszukuje się również cieśli.

Flotea.pl ma dla Ciebie nowe możliwości. Jeśli jedziesz do pracy do Belgii busem lub autokarem – kliknij i sprawdź oferty wielu przewoźników, przejazdy door2door oraz pomiędzy przystankami.