Busy międzynarodowe

ZAMÓW SWOJEGO PRZEWOŹNIKA

1

Pod względem cenowym wyjazd do Belgii wygląda podobnie jak w przypadku Holandii. Zresztą nic w tym dziwnego – obydwa kraje dzieli bardzo niewielka odległość, więc dla polskich przewoźników dystans jest podobny. W podróż do stolicy Europy można wyruszyć busem zamówionym pod wskazany adres. Umożliwia to opcja door2door, którą znajdziesz na flotea.pl. Ceny busów do Belgii w jedną stronę to około 300 złotych.

Jak poruszać się po kraju?

Wyjeżdżając zarówno do Niemiec jak i do Austrii nie możemy liczyć na aż tak sprawną komunikację krajową, jaką spotkamy w Belgii. Zresztą podobny system napotkamy, wyjeżdżając do Holandii, z tą jednak różnicą, że w przypadku Belgii najlepiej sprawdzają się pociągi.

Jeżeli mieszkasz w Belgii na stałe, lokalnie – podobnie, jak w Holandii – dobrze jest poruszać się rowerem. W przypadku podróży między miastami warto wziąć pod uwagę pociąg. Polecamy również przejazdy polskich przewoźników jeżdżących na trasach pomiędzy belgijskimi miastami, które znajdziesz na flotea.pl.

Pociągiem po Belgii?

Jak już wspomnieliśmy, na terenie Belgii najlepiej poruszać się pociągiem. Kolej w tym niewielkim kraju działa bardzo sprawnie i – co jest marzeniem wielu Polaków – jest niesamowicie punktualna.

Pod względem cenowym, opcja “kolejowa” jest bardzo korzystna, jeśli np. skorzystamy z popularnych na terenie całego kraju kuponów. Karta GO Pass umożliwia nam skorzystanie z 10 przejazdów po różnych miastach – i to już za 51 euro. Warto dodać, że jest to opcja dostosowana do osób w wieku poniżej 26 lat. Jeśli zaś chodzi o osoby starsze, koniecznie zdecydujmy się na zakup karty Rail Pass. Również i ona daje nam możliwość skorzystania z 10 przejazdów, z tą jednak różnicą, że zapłacimy za nią już 76 euro.

Dodatkowe informacje o kolei w Belgii

1. Wspomniany kupon umożliwia podróżowanie zarówno jednej, jak i kilku osobom.

2. Kupon daje możliwość podróżowania pociągami 2 klasy. Za odpowiednią dopłatą można skorzystać z 1 klasy. Pamiętajmy jednak, że pociągi w stolicy Europy (nawet w 2 klasie) są znacznie czystsze i wygodniejsze niż starej klasy pociągi, które wciąż spotykamy w Polsce.

3. Kobiety w ciąży mogą na bilecie 2 klasy podróżować pociągami klasy 1.

Wybierasz się do Belgii, a możesz chcesz wrócić do Polski? Sprawdź oferty wielu przewoźników jeżdżących busami do Belgii. Porównaj ceny, wybierz najlepszą ofertę, zamów bus pod wskazany adres dzięki opcji door2door. Wygodnie kup bilet online i delektuj się podróżą po Europie z flotea.pl. Szerokiej drogi!