Busy międzynarodowe

ZAMÓW SWOJEGO PRZEWOŹNIKA

1

Opieka nad ludźmi starszymi i dziećmi w Niemczech – zarobki, problemy, dojazdy z Polski Osoby, które decydują się na emigrację zarobkową bardzo często rozważają wyjazd za granicę jako opiekuna nad ludźmi starszymi lub dziećmi. O tej formie zatrudnienia słyszy się zarówno dużo dobrego, jak i niekiedy również złego. Jakie są zarobki opiekunek? Z jakimi problemami się borykają? W jaki sposób dojeżdżają do pracy?

Opieka połączona z nauką, to najlepiej spędzony czas

Zarobki opiekunki w Niemczech

W Niemczech nie istnieją żadne prawa warunkujące minimalną wysokość płacy osoby zatrudnionej w formie opiekunki. Jedyną możliwością dla uzyskania oferty spełniającej nasze warunki finansowe, jest jej poszukiwanie. A o takie nietrudno, gdyż konkurencja na rynku jest naprawdę spora, a osób podejmujących się pracy w tej formie ciągle nie jest wystarczająco dużo.

Szczęśliwa starsza Pani otoczona dobrą opieką

Opiekunki w Niemczech bardzo często zmieniają swoich pracodawców. Rotacja pracowników jest duża. Głównie ze względu na to, że wiele osób podejmujących się pracy w tym zawodzie, jest skłonna bardziej do współpracy krótkoterminowej. Warto również nadmienić, że nie zawsze w tak bliskiej relacji – opiekun-osoba starsza (dziecko) – możemy od razu trafić na idealną rodzinę, z którą się dogadamy.

Wysokość zarobków w zależności od formy zatrudnienia

W zależności od formy zatrudnienia opiekunki mogą liczyć na pensje w odmiennej wysokości. Te zatrudnione na podstawie:
[list]
* umowy o pracę, bezpośrednio u przez rodzinę niemiecką, mogą spodziewać się zarobków na poziomie od 550 do 1400 euro,
* umowy o pracę lub umowy cywilno-prawnej zawartej z polską agencją, zarobki kształtują się na poziomie od 700 do 1300 euro,
* samozatrudnienia, mogą liczyć na najwyższe zarobki od 900 do 1800 euro.

Ile Ty zarabiasz pracując jako opiekunka?

Problemy opiekunek

Na długość wyjazdów opiekunek bezpośrednio przełożenie ma stan podopiecznych. Jeśli osoba, którą ma zajmować się opiekunka ma objawy demencji, jest nadaktywna, ma problemy ze snem i wymaga ciągłej opieki, to oczywiste jest, że trudno będzie z nią wytrzymać przez dłuższy czas. Nawet przy najlepszych chęciach.

Opiekunki bardzo często decydują się na pracę w systemie rotacyjnym. Dwa-trzy miesiące pracują, kolejne dwa lub trzy odpoczywają. Głównie ze względu na bardzo obciążający tryb pracy i zmęczenie wynikające z opieki nad chorym.

W jaki sposób dojechać do Niemiec i wrócić do Polski?

Środków transportu, którymi bezpośrednio możemy dotrzeć w miejsce pracy jest sporo. Dla tych, którym zależy na czasie odpowiedni, będzie samolot. Jednak nie jest to najbardziej ekonomiczna opcja. Znacznie lepiej pod względem finansowym, jak i wygody prezentuje się podróż busem w formie door to door.

Pasażer kupił bilet w aplikacji mobilnej Flotea

Najszybszy i najbardziej wszechstronny wybór dla osób szukających przewozu Busem lub Autobusem bez względu na wiek i umiejętności posługiwania się smartfonem czy komputerem jest FLOTEA znajdziesz tutaj za pomocą aplikacji mobilnej kilkadziesiąt tysięcy połączeń w całej Europie.

Wszyscy lubimy ułatwiać sobie życie pobierając aplikację na swój telefon 😉

      iPhona-iOS       i       Samsunga -Android