20 znaleziono

Wyjazd do Belgii – duże i piękne miasto? Busy do Liege

Liege to jedno z większych miast w Belgii, leży nad malowniczą rzeką Mozą. W niedużej odległości od granicy z Niemcami i Holandią. Miasto jest obszarem francuskojęzycznym, stanowi jeden z głównych ośrodków edukacyjnych w Belgii. Warto odwiedzić miasto Liege, by poznać niesamowity jego klimat, a także poczuć prawdziwego naukowego ducha.

Nowoczesne atrakcje miasta Liege

Chociaż wyjazd busem do Liege to ciekawa opcja, jedną z niewątpliwych atrakcji miasta jest dworzec kolejowy. Dworzec dosłownie zachwyca rozmachem, bo na jego budowę poświęcono wiele lat. Dla miłośników nowoczesnej architektury to jednak wszystko – Liege ma natowmiast wiele architektonicznych perełek, pochodzących z poprzednich wieków.

Nasi przewoźnicy obsługują Busy do Liege

Tanie Busy do Liege jeżdżą z adresu na adres z Polski do Belgii codziennie, wybierasz przejazd busem spośród kilkuset przewoźników.
Busy do Liege

Stare Miasto

Spacerując po zachwycającej Starówce, warto zajrzeć chociażby do muzeum archeologiczne, na schody Montagne de Bueren, którymi można wspiąć się na wzgórze, by podziwiać zachwycającą panoramę miasta. Liege to wspaniała destynacja dla miłośników architektury sakralnej – nie brakuje tutaj starych kościołów, które datowane są nawet na XII wiek. W mieście nie brakuje przytulnych knajpek i miłych kawiarni, w których ceny są zachęcające, by przystanąć i delektować się na przykład pyszną belgijską czekoladą.

Ciekawostka z Polską w tle

Jedną z ciekawostek dotyczących tego miasta jest to, że to właśnie tutaj urodziła się jedna z najsłynniejszych polskich diw, która elektryzowała swoim głosem w latach 60. czy 70.. O kim mowa? Tą artystką była chyba wszystkim znana Violetta Villas, Która właśnie w tym belgijskim mieście spędziła znaczną część swojego dzieciństwa. Ciekawy wyjazd do Liege śladami Violetty Villas, to nietuzinkowy sposób na spędzenie tam dnia.

Jak dojechać do Belgii – ciekawą i popularną opcja są busy do Liege

Znajdziesz busa w największej bazie przewoźników wożących pasażerów busami z adresu na adres (door 2 door) w całej Europie. To oczywiście bus-do-polski. pl z której korzysta już ponad 100 000 osób miesięcznie. Wystarczy że u góry w wyszukiwarkę wpiszesz Miasto wyjazdu – Miasto przyjazdu, datę i swój numer telefonu. W chwili wyszukiwania wyślesz zapytanie do wszystkich znalezionych przewoźników na raz. Teraz przewoźnicy do Ciebie oddzwonią i zaproponują tani przejazd do Belgii.

5/5 - (1 vote)
Company banner

Nazwa przewoźnika

Ślask

Nazwa przewoźnika

Ślask

Nie znalazłeś przewoźnika? Nic straconego!

Wypełnij formularz, a my poinformujemy Cię gdy pojawi się przewóźnik ktory obsługuje dane trasy.
* Pola obowiąskowe
Proszę wypełnić wszystkie pola oznaczone gwiazdką