20 znaleziono

Wyjazd do Francuskiej Szampanii – ciekawostki i busy do Reims

Jeżeli wyjazd do Francji lub wycieczka, to do oczywistych miejsc nie wchodzi w grę warto odwiedzić miasto Reims. Słynie ono z położenia na rozległych polach Szampanii, a trunki tam wypite zapewniają niebywałe doznania smakowe. Podróżując busem do Reims z adresu na adres oszczędzi się nie tylko czas, ale również pieniądze. Co ciekawe busa do Reims we Francji znajdziemy z łatwością na stronie bus-do-polski.pl

Nasi przewoźnicy obsługują Busy do Reims

Busy do Reims z adresu na adres codziennie dojedziesz z Polski do Francji
Busy do Reims

Reims znajduje się na północny – wschód od Paryża i nie ma tak wielu zabytków do zwiedzania jak stolica Francji. Jednak kilka wartych zobaczenia miejsc ma, a doceniła je nawet Lista Światowego Dziedzictwa UNESCO. Warto wejść do Katedry Notre Dame, Pałacu Tau i Bazyliki św. Remigiusza – te miejsca dostarczą niezwykłych wrażeń, a atmosfera, klimat i zapach pozostaną na długo w pamięci zwiedzającego. Oprócz tego można zobaczyć Ratusz Miejski z XVIII wieku i synagogę. Reims od Paryża dzieli około 160 km, a samo miasto leży nad rzeką Vesle.

Ciekawy wyjazd Busem do Reims

Reims słynie z cudownego, wysokiej jakości szampana i okrytego tajemnicą miejsca średniowiecznych kopalni na wzgórzu Saint-Nicaise. Możesz tutaj poczuć się, jakbyś cofnął się w czasie.

Historyczne piwnice szampańskie turyści uznali jednym z najpopularniejszych i najstarszych miejsc w Reims. Są umieszczone w podziemiach Domu Szampańskiego Ruinart.

Aby zobaczyć rozległą Szampanię i jej przepiękne winnice można udać się do Parku Naturalnego Gór Reims, który posiada w swej roślinności przepiękne orchidee i poskręcane, wymierające buki. Z Parku można dostrzec ogromne połacie terenów pokrytych winnicami, a widok ten zapiera dech w piersiach i pcha turystę do dalszych wędrówek poznawczych.

Rate this post
Company banner

Nazwa przewoźnika

Ślask

Nazwa przewoźnika

Ślask

Nie znalazłeś przewoźnika? Nic straconego!

Wypełnij formularz, a my poinformujemy Cię gdy pojawi się przewóźnik ktory obsługuje dane trasy.
* Pola obowiąskowe
Proszę wypełnić wszystkie pola oznaczone gwiazdką